współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany będzie w okresie od 01.09.2012 do 30.06.2014. Całkowita wartość projektu wynosi:1 809 322,14 zł. W ramach projektu przewidziano wsparcie dla Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie (Lider projektu) oraz czterech Urzędów Gmin: Fajsławice, Łopiennik Górny, Piaski, Zakrzew (Partnerzy projektu). Działania zawarte w projekcie dotyczą obszarów istotnych z punktu widzenia poprawy funkcjonowania urzędów, poprawy jakości świadczonych usług i obsługi klientów. Koordynatorem lokalnym projektu w naszej Gminie jest pan Mariusz Widomski.
Celem głównym projektu jest poprawa standardów zarządzania o wzrost jakości świadczonych usług publicznych przez 5 jednostek samorządu terytorialnego z województwa lubelskiego w oparciu o przeprowadzoną samoocenę metodą CAF. Cele szczegółowe: wdrożenie usprawnień zarządczych w 5 urzędach administracji samorządowej w wybranych segmentach ich działalności, wzrost kompetencji personelu 5 urzędów administracji samorządowej oraz 18 jednostek organizacyjnych starostwa powiatowego poprzez udział w szkoleniach ogólnych, specjalistycznych i studiach podyplomowych, wzmocnienie zdolności 5 jst w zakresie stanowienia aktów prawa miejscowego i aktów administracyjnych, podniesienie jakości i zwiększenie dostępu do usług publicznych świadczonych przez 5 urzędów administracji samorządowej.
W ramach realizowanego projektu w Urzędzie Gminy Zakrzew zostaną zrealizowane następujące zadania:
W Gminie Zakrzew zostanie wdrożony zintegrowany system informatyczny do obsługi urzędu. System będzie składał się z połączonych wspólnymi bazami danych modułów tematycznych, co bezpośrednio przełoży się na oszczędność czasu, zapewnienie terminowości wykonywania prac oraz bezpieczeństwo danych. Ponadto w ramach zadania, dla każdego urzędu zaangażowanego w realizację projektu zostaną zakupione licencje na oprogramowanie komputerowe oraz wdrożone usługi doradcze, co pozwoli na usprawnienie przebiegu procesów, skrócenie czasu podejmowanych decyzji i wydawania aktów administracyjnych, zwiększy bezpieczeństwo danych i ułatwi mieszkańcom dostęp do usług publicznych.