Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych pozostających bez pracy w powiecie lubelskim (I)

Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych pozostających bez pracy w powiecie lubelskim (I)
01
08
2024

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie w okresie od 1 stycznia 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku realizuje projekt niekonkurencyjny pt. „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych pozostających bez pracy w powiecie lubelskim (I)", w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP.


 
Cel projektu:                        
Głównym celem projektu jest zwiększenie zatrudnienia osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie oraz w Filiach w Bełżycach i w Bychawie, pozostających bez pracy w powiecie lubelskim, poprzez kompleksową aktywizację zawodową osób bezrobotnych (w tym dotacje na samozatrudnienie). W szczególności poprzez zwiększenie, nabycie lub zmianę kwalifikacji, kompetencji/umiejętności, zgodnych ze zidentyfikowanymi potrzebami pracodawców. Wsparciem w ramach projektu łącznie zostanie objętych 596 osób bezrobotnych.

Grupę docelową w projekcie będą stanowiły osoby pozostające bez pracy, zarejestrowane w PUP Lublin oraz Filiach w Bełżycach i Bychawie, w tym osoby z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności, osoby należące do kategorii NEET, osoby odchodzące z rolnictwa; ze szczególnym uwzględnieniem osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, a także osoby, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie ( konsekwencjami spowodowanymi inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę). Pomoc również udzielana będzie osobom z krajów trzecich, obcego pochodzenia, osobom należącym do mniejszości, w tym społeczności marginalizowanych takich jak Romowie oraz osobom w kryzysie bezdomności lub dotkniętych wykluczeniem z dostępu do mieszkań.
W trakcie rekrutacji zostanie zachowana zasada równości szans i niedyskryminacji. Zostanie zapewniony równy dostęp do oferowanych działań bez względu na płeć, pochodzenie wyznanie czy stopień niepełnosprawności.
Dla każdego uczestnika projektu przewidziana jest indywidualna i kompleksowa aktywizacja zawodowa. Każdy z uczestników zostanie objęty wsparciem w postaci pośrednictwa pracy lub doradztwa zawodowego. Udzielenie wsparcia w ramach projektu każdorazowo będzie poprzedzone identyfikacją potrzeb, pogłębioną analizą umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych poprzez opracowanie lub aktualizację Indywidualnego Planu Działania. Dzięki tej analizie dopasowana będzie oferta pomocy w taki sposób, aby odpowiadała na rzeczywiste potrzeby danego uczestnika projektu i zgodnie z założeniami IPD uczestnicy zostaną skierowani na jedną z dostępnych w projekcie form wsparcia:
-staż
-szkolenie
-jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej
-prace interwencyjne
-doposażenie/ wyposażenie stanowiska pracy
-bony na zasiedlenie
Założenia projektu: Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu –179 osób
Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 222 osoby
Liczba utworzonych miejsc pracy w ramach udzielonych z EFS+ środków na podjęcie działalności gospodarczej – 70 osób.
 
Wartość projektu: 6 558 020,17 zł w tym:
Dofinansowanie ze środków wspólnotowych – 5 574 317,14 zł
Dofinansowanie z wkładu krajowego- 983 703,03 zł

Autor: Wieleba Krzysztof
Powrót
Gospodarowanie odpadami
ikona śmietniki
Karty spraw
Ikona Karty spraw
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Ikona prawo
Rozkład Jazdy Bus
Ikona autobusu
EBOI
Ikona dokument
Biblioteka Publiczna Gminy Zakrzew
Ikona biblioteka
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Ikona dłonie i dom
Klub Seniora
ikona seniorzy
Odnawialne Źródła Energii
Ikona dom i energia odnawialna